NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Beton architektoniczny, szkło, wełna, drewno - kierunki w projektowaniu biur

2014-07-25 10:50:32

 Jeszcze do niedawna przestrzeń dla pracownika w biurowcu nieodmiennie kojarzyła się z ponurą otwartą przestrzenią wypełnioną rzędami  jednakowych biurek, głośną klimatyzacją oraz wszechobecną szaro beżową kolorystyką. Biurowce w zakresie wyposażenia wnętrz niczym się nie różniły od siebie prócz napisu przedstawiającego nazwę firmy, która się w nim mieści.

 Obecnie firmy zaczynają weryfikować swoje spojrzenie na przestrzeń biurową. Coraz częściej chcą ją urozmaicać tworzyć  pokoje relaksu, dodać kontrastujące kolory, zastosować produkty naturalne. Okazało się bowiem, iż przyjazne wnętrze biurowe pozytywnie wpływa na pracowników - no bo kto  chce wracać dzień po dniu do bezosobowego  i nieprzyjemnego  biura. Ciekawie zaprojektowane przestrzeń dla pracowników wręcz stymuluje  kreatywność, poprawia motywację do pracy, a także poprawia efektywność. Wnętrze biurowe przestało być jedynie miejscem gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki, wnętrze biurowe stało się również elementem identyfikacji firmy.  Firma Google posiada dla urozmaicenia między innymi zjeżdżalnię, którą pracownicy mogę szybko się przemieścić z jednego piętra na drugie, natomiast firma Infosys zainstalowała osiem torów do bowlingu w strefie relaksu.

Nowoczesne biuro nie przestanie posiadać dużych otwartych przestrzeni z biurkami, co jest związane między innymi z ekonomią powierzchni , zyska natomiast dużo przypadkowo rozmieszczonych wydzielonych przeszklonych obszarów gdzie pracownicy mogą się spotykać w zespołach. Wewnętrzne konstrukcje szklane takie jak ścianki działowe, drzwi szklane fantastycznie wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie, szkło jest bardzo praktyczne oraz  trwałe. Projektanci wnętrz przestrzeni biurowej wykorzystują szkło ponieważ jest również bardzo estetyczne - szczególnie w połączeniu z betonem architektonicznym, metalem, drewnem, oraz innymi naturalnymi elementami”. Koncepcja nowoczesnego biura to również stosowanie drewna, a także wełnianych wykładzin i innych naturalnych dodatków

Drewno bardzo pozytywnie wpływa na wygląd wnętrza, dodaje ciepła a także elegancji. Czasami wystarczy drewniany akcent, aby pomieszczenie nabrało naturalności oraz lekkości. Tym akcentem mogą być np. jasne skandynawskie meble o blatach wykonanych z naturalnego drewna, czy też schody z ciemnego egzotycznego drewna o  ciekawej fakturze.

googleWełniane wykładziny to kolejny element, który może wzbogacić wygląd wnętrza biurowego o bardzo ciepły i przyjemny akcent. Wełna jako surowiec do produkcji wykładzin poza swoimi walorami estetycznymi posiada bardzo dużo zalet, przede wszystkim jest bardzo wytrzymała i posiada naturalne zabezpieczenie przez zabrudzeniami w postaci lanoliny. Wykładziny wełniane sprawią że pomieszczenie zyska wrażenie luksusu oraz finezji.

 

Wnętrza biurowe to coś więcej niż tylko metry kwadratowe biurek to styl i tożsamość firmy to również ważny element motywacji pracownika.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: